niedziela, 07 sierpnia 2011
Dlaczego Artur Kubanik?

 Coachów jest tysiąc w Polsce. Dlaczego mielibyście wybrać Artura Kubanika i jeszcze zapłacić za sesje a właściwie za cykl sesji – bo tylko wtedy osiąga się trwałe rezultaty?

Wymieniam powody:

1)      Przede wszystkim zostaniesz aktywnie wysłuchany(-na). Powiesz – mam przyjaciół, rodziców mogę z nimi pogadać. Jasne, ale sprawdź kiedyś czy NAPRAWDĘ Cię słuchają, czy tylko słyszą to co chcą, lub słyszą niezupełnie to co do nich mówisz. Słuchanie to duża SZTUKA, można mieć do tego – tak jak ja – predyspozycje, ale trzeba też nad tym nieustannie pracować. Przede wszystkim słuchając kogoś trzeba się znaleźć w JEGO ŚWIECIE – a nie tkwić w swoim z naszymi stereotypami, naszymi uproszczeniami, które stosuje mózg. Dla mnie istotne jest nie tylko co mówisz, ale też jak mówisz, jak brzmi Twój głos, jak zmienia się tonacja, gdzie są akcenty. Dodatkowo coach jest przewodnikiem, katalizatorem – Twoja słyszana wypowiedź dzięki temu może pójść w zupełnie innym kierunku niż „zwykła”. Często spotykam się z tym, że mój rozmówca stawia na początku jakoś tezę, mówi o jakimś problemie tymczasem w miarę upływu sesji okazuje się, że sedno tkwi zupełnie gdzie indziej. Już same wygadanie się z pewnością, że jest się wysłuchanym i zrozumianym ma olbrzymie znaczenie terapeutyczne.

2)      Po drugie wejdziesz w kontakt z PEŁNYM CZŁOWIEKIEM. Jakiego lekarza byś wybrał w razie konieczności – czy takiego, który właśnie skończył uznaną akademię medyczną, czy do takiego, który ma wykształcenie ale również długoletnią praktykę okraszoną sukcesami efektywnej pomocy ludziom? ¾ coachów to młodzi ludzie, którzy skończyli jakąś szkołę coachingu zdobyli parę certyfikatów i prowadzą działalność. Bardzo lubię i cenie wszystkie przymioty młodości. Nie widzę nic złego w tym, że biorą się za coaching. Ale śmiem twierdzić, że mam nad nimi olbrzymią przewagę. Dla mnie coaching jest ukoronowaniem całego bogatego życia. Zawodowego i prywatnego. Z klęskami i sukcesami. Z mont everestami i z rowami mariańskimi. Wszędzie pracowałem, nadzorowałem, szkoliłem, wychowywałem ludzi. Mną także kierowano. To doświadczenie plus duża wyobraźnia powoduje, że łatwo mi przychodzi wejść w sytuację klienta. Przez chwilę poczuć się nim, odzwierciedlić jego sytuację. A to wejście „w buty” klienta to jedno z kardynalnych przyczyn osiągnięcia sukcesu. Tak więc można powiedzieć po prostu Kliencie, że znajdziesz się w dobrych rekach.

3)      Po trzecie – nie jestem „książkowym” coachem. Oczywiście mam za sobą mnóstwo lektur i szkoleń. Ale w swojej praktyce coachingowej nie stosuje schematów. „Połknąłem” wszystkie modele pracy z klientem, schematy i techniki postępowania, przyswoiłem sobie narzędzia coachingowej. Ale dla mnie liczy się przede wszystkim człowiek, jego problem. On może nazywać się tak jak niby te same problemy u wielu ludzi ale jest inny, bo to jest problem konkretnego człowieka a to ma zupełnie inny wymiar i trzeba prowadzić sesje bardzo indywidualnie. W innym przypadku jest jak z nauczycielem, który przygotuje sobie schemat lekcji na cały semestr i stosuje go latami. Ja jestem elastyczny.

4)      Po czwarte - REKOMENDACJE. Osoby z którymi prowadziłem sesję coachingową wypowiadali się o jej rezultatach bardzo pozytywnie. Poniżej kilka przykładów.

Patryk K. :W czasie rozmowy Artur Kubanik sprawił, że zauważyłem na czym tak naprawdę zależy mi w życiu oraz to jak mam się koncentrować aby to osiągnąć. Rozmowa z kimś kto patrzy z dystansu na pewne rzeczy i wie jak nakierować Cię abyś znalazł najlepszą drogę jest nieoceniona. Serdecznie polecam :)

Izabella B. : Bardzo Ci dziękuję Arturze za dzisiejszą sesję, zdefiniowanie problemu oraz wskazanie tematu do przemyślenia... Myślę, że bardzo mi to pomoże w dalszej pracy nad sobą. Coaching to dobra rzecz. Polecam, sama znów chętnie skorzystam za czas jakiś.”

 

Grażyna D.:Zachęcam  do  sesji :-)Mój problem został nazwany. Okazuje się, że inaczej go określałam(…)Ale w drodze uważnej rozmowy udało nam się dotrzeć do sedna :-) Dzięki, Arturze :-) (…)No a z problemem nazwanym można pracować. Od razu mi się zrobiło radośniej na duszy :-)

Michał F. :” Właśnie zakończyłem sesję z Panem Arturem :) Zwrócił mi uwagę na wiele oczywistych błędów. Na tyle oczywistych, że sam na nie nie zwracałem uwagi. Lekcja jak najbardziej się przydała i mam zamiar korzystać z podobnych w przyszłości. Polecam gorąco :)

5)      Po piąte oferuje jakość „warszawską”, międzynarodową, ale ceny niższe, tarnowskie J

Zapraszam więc, do naprawiania (zmiany) swojego świata w czasie sesji coachingowych ze mną. Sesje prowadzę w bardzo przyjaznych warunkach rozmowy przez skype ( mój adres: artur.kubanik ). Porad coachingowych udzielam też w formie „rozmowy” poprzez wymianę e-maili.

Skontaktuj się: e-mail: artur.kubanik@gmail.com, skype: artur.kubanik, Tel. 783392055